Kuruluş Sürecimiz

Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi altyapı çalışmaları 2008 yılında, sosyal ve toplumsal sorunlarımıza karşılık gençlik enerjisinin önemi konulu bir toplantı ile başlamıştır.

Sosyal yardım konuları, Türkiye bazında bölgelere ayrılarak, her bölgenin kendi ihtiyacı doğrultusunda araştırılmış ve değerlendirilmiştir.

2008 yılını takiben toplumsal proje taslakları hazırlanmış, gerekli ön çalışmalar, araştırma ve arşivlemeler yapılmıştır.

Eylül 2009, değerli büyüklerimizden randevu talep edilerek, dernek çalışmaları başlatılmadan önce, hazırlanan proje taslakları sunulmuş, yetkili kişilerin fikir ve destekleri alınmıştır.

Gerekli ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından, öncelikli olarak gençler arasında birliktelik ve toplumsal dayanışmanın önemini vurgulamak amacıyla, derneğin kurulmasına karar verilmiştir.

Harekete verilecek isim "Bilinçli Gençler" olarak belirlendikten sonra, muhtemel kuruculara yönelik ilk çağrı yazıları gönderilmiştir.

Bilinçli Gençler'in yoğunlaşan merkez çalışmaları için Ankara, Cinnah caddesinde ofis tahsis edilmiştir.

Dernek resmi kuruluş işlemleri için kurucu adaylarından maddi katkı ve evrak toplama işlemleri başlatıldıktan sonra; dernek kuruluş ön çalışmaları tamamlanarak, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'ne ilk yasal başvuru yapılmıştır.

29 Mayıs 2009 Bilinçli Gençler Derneği'nin kuruluşu onaylanmıştır.

Ardından Resmi Gazetede yayımlanmasıyla Dernek resmen kurulmuştur.

Yapılan çalışmaları özetleyen Bilinçli Gençler Derneği tanıtım broşürü hazırlanmış ve yayımlanmıştır.

Dernek banka hesap numaraları alınmış ve internet sitesi girişimleri başlatılmıştır.

Bilinçli Gençler için kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları yapılmış ve Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmiştir.

Hazırlanan yeni logoyla matba malzemesi, tişört, şapka vb. aksesuarlar hazırlanmıştır.

Kuruluşun ardından, dernek amacına hizmet etmek üzere geliştirilmiş olan Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi çalışmaları başlatılmıştır.

26 Ekim 2009'da Bilinçli Gençler Derneği Genel Başkanı Sayın Kerem Hasanoğlu'nun katılımı ile Ankara'da gerçekleştirilen tanıtım programıyla TÜRKİYE BİLİNÇLİ GENÇLİK PROJESİ ilk kez kamuoyuna duyurulmuştur.

Kerem Hasanoğlu CNN Türk Kerem Hasanoğlu, Faruk Nafiz Özak, Nimet Çubukçu, Yusuf Ziya Özcan Kerem Hasanoğlu NTV Özel Röportaj Kerem Hasanoğlu Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi Protokol İmza Töreni Kerem Hasanoğlu ve Faruk Nafiz Özak Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi Protokol İmza Töreni Yusuf Ziya Özcan, Nimet Çubukçu, Faruk Nafiz Özak, Kerem Hasanoğlu Kerem Hasanoğlu - Bilinçli Gençler Derneği - Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi Kerem Hasanoğlu - Bilinçli Gençler Derneği - Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç - Bilinçli Gençler Derneği Genel Başkanı Kerem Hasanoğlu - Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi Yusuf Ziya Özcan - Nimet Çubukçu - Kerem Hasanoğlu - Faruk Nafiz Özak - Hakkı Hasan Yılmaz - Bilinçli Gençler Derneği - Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi

sosyal sorumluluk projeleri,bilinçli gençler, bilinç, ilköğretim, lise, üniversite, öğrenci, eğitim, sosyal sorumluluk, bilinçli gençlik, gençlik projeleri, aydın gençlik, gelecek ve gençler, gelecek nesil ve gençler, türkiye bilinçli gençlik projesi, gençlik derneği

Bilinçli Gençler Derneği

Bilinçli Gençler Derneği nedir?

Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi

Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi nedir?

Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi, gençleri hiçbir görüş farkı ayırtetmeksizin sosyal sorunların çözümü için bir araya getiren dünyada örneği olmayan; ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen bir gençlik hareketidir. Üniversiteler ile ilk ve ortaöğretim okulları ilk kez bu projede yan yana gelmiş; Türkiye’nin doğusundan batısına kadar tüm gençler, ülke sorunları için birlikte hareket ederek gençlik enerjileri ile çözüm üretme imkanı bulmuştur.

Bilinçli Gençler

Bilinçli Gençler

Ülkemizin dört bir yanındaki üniversite gençliği, hangi görüşten olursa olsun çevresindeki sosyal sorunları çözmek için bir araya geliyor.