< Geri

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"
Karma İlköğretim Okulu - KONYA

26

Ekim

11

Proje Tarihi:

26.10.2011 - 02.01.2012

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Karma İlköğretim Okulu

Arif Konakcı

Uygulama Yeri:

Karatay Karma İlköğretim Okulu

Katılımcı Sayısı:

35

Amaç:

Huzurevlerinde yaşayan insanlar ve çocuk yuvalarında yaşayan çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyerek toplumsal kaynaşma sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Ziyaret edilen yaşlılar ve çocuklara sevgi, saygı içeren etkinliklerle sosyal destek sağlanırken, ziyarette bulunan proje ekibinin gönüllü öğrencileri ile okulumuz öğrencilerinin empati kurma, yaşlı ve kimsesiz insanların duygu ve düşüncelerinin farkına varma, kişisel ve grup çalışmaları ile sorunlara çözüm bulma kazanımlarını sağlamaları amaçlanmaktadır.

Proje Açıklaması:

01 Aralık 2011 Perşembe günü huzurevi ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ziyaret için proje ekibimiz tarafından bir program hazırlanmıştır. Programın açılışında öğrencimiz tarafından "Türkiye Bilinçli Gençlik Projesi" hakkında bilgi verilmiş; tiyatro gösterisi ve koro dinletisi sonunda yaşlılarımızla gençler arasında sohbetler yapılmıştır. Tüm proje ekibi için unutulmaz dakikaların yaşandığı etkinliğimiz sonrasında projemizin ikinci aşaması olan çocuk yuvası ziyareti de tamamlanarak proje başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Sonuç:

Proje faaliyetlerinden olan Huzurevi ve Çocuk Yuvası ziyaretleri gerçekleştirilerek "Biz Büyük Bir Aileyiz" adlı projemiz amacına uygun olarak tamamlandı. Öğrencilerimiz proje amaçlarında belirlenen hedeflere ulaşarak empati geliştirme, toplumun dezavantajlı kesimlerine karşı farkındalık oluşturma gibi kazanımlar sağladı. Proje süresince yapılan etkinlikler okulumuzda paylaşılmakta böylece projenin daha geniş kitlelere yayılması çalışmaları devam etmektedir.