< Geri

"BENİM DE DİKİLİ BİR AĞACIM OLACAK"
Ziya Gökalp İlköğretim Okulu - ERZİNCAN

19

Kasım

11

Proje Tarihi:

19.11.2011 - 19.11.2011

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu

Çiğdem Yeter

Uygulama Yeri:

Erzincan Esentepe Mevkisi

Katılımcı Sayısı:

50

Amaç:

Bir fidanla geleceğimize katkıda bulunmak.
Bizler Bilinçli Gençlik olarak dünyamızın en önemli sorunlarının küresel ısınma, tahrip edilen doğa ve aşırı betonlaşma olduğunu gördük. Küresel ısınma, iklim değişikliği ve çölleşmenin ülkemiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak ve böylece bozulan doğal dengeyi yeniden tesis ederek yaşanabilir bir çevre oluşturmak amacıyla yaşlı dünyamızın daha yaşanılası bir yer olması adına bir fidanla dahi olsa katkıda bulunmak istedik. İlk olarak ağaçlandırmanın ve doğanın korunmasının ihmal edilemez olduğundan hareketle okul hatıra ormanı oluşturmayı amaçladık.

Proje Açıklaması:

Tohumlar fidanafidanlar ağacaağaçlar ormana dönmeli yurdumda...Daha yeşil ve daha temiz bir dünya fikrinden hareketle okul ormanı oluşturmak için bilinçli gençler olarak toplandık ve kendi aramızda iş bölümü ve planlama yaptık. Yapılan planlama sonucu projemizi 19/11/2011 tarihinde 10.00-12.00 saatleri arasında Esentepe mevkisinde bulunan Ziya Gökalp İlköğretim Okulu Hatıra Ormanında projemizi gerçekleştirmeyi uygun gördük. Bu amaçla fidanlarımızın temini ve gerekli ekipman için Çevre Orman İl Müdürlüğü Ağaçlandırma Şubesi, bahçe kültürleri araştırma istasyonu ile iletişime geçtik. Kurum ve kuruluşlar projemizi gerçekleştirme aşamasında bize desteklerini esirgemediler.

Sonuç:

Yaptığımız planlama sonucunda 19/11/2011 tarihinde proje alanına gitmek üzere saat 9.30 da toplandık. Servislerle proje alanına ulaştık. Orada 50 adet fidanı Bilinçli Gençler olarak toprakla buluşturduk. Yaşlı dünyamızın yeşillenmesi adına biz de el vermiş olduk.