< Geri

"ZAMANI GEÇMEDEN ŞİFA OLACAK İLAÇLAR"
Şehit Seyhan Yılmaz Kız Teknik ve Meslek Lisesi - MUĞLA

01

Kasım

11

Proje Tarihi:

01.11.2011 - 04.01.2012

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Şehit Seyhan Yılmaz Kız Teknik Ve Meslek Lisesi

Şule Odabaşı

Uygulama Yeri:

Muğla/Köyceğiz İlçesi, Beyobası Beldesi başta olmak üzere yakın çevre ve köyler.

Katılımcı Sayısı:

38

Amaç:

Evlerimizde bulunan, artık ihtiyaç duyulmayan, kullanılmamakta olan ilaçların toplanıp, kullanım süreleri dolmadan, beldemizin aile hekimliği tarafından incelenerek, sağlık grup başkanlığı ve Beyobası aile hekimliği vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını hedefledik.

Proje Açıklaması:

Düzgün ve iyi bir yaşam sürdürebilmenin temel koşulu insan sağlığının yerinde ve iyi olmasıdır. Biz okulumuz olarak öğrencilerimizle birlikte; sağlık problemleri yaşayan ve bu problemlerini giderecek ilaçları alabilmek için yeterli maddi imkana ve sosyal güvenceye sahip olmayan kişilere ihtiyaç duydukları ilaçları aile hekimleri vasıtasıyla ulaştırmak için kampanya başlattık. Köyceğiz ve Beyobası Belediyelerimizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, basın yayın ve sağlık kuruluşlarının (aile hekimliği, eczaneler...) desteğiyle başlatılan ve sürdürülen bu kampanyamız ihtiyaç sahiplerine şifa ulaştırmakla birlikte, kullanılmayan ilaçların çöpe gitmesini engelleyecek ve bu durum milli gelire katkı sağlayacaktır. Öğrencilerimizle birlikte bulunduğumuz ilçe, çevresi ve Muğla'nın birçok yerine ulaştırabileceğimiz ilaçlar toplayıp, bunları uygun sağlık kuruluşlarına teslim ediyoruz. Bu şekilde topluma sağladığımız fayda yanında öğrencilerimizin duyarlılıklarının arttığını gözlemliyoruz.

Sonuç:

Projemiz 4 Ocak 2012 tarihinde topladığımız ilaçları Köyceğiz Toplum Sağlığı Merkezi'ne ulaştırmakla sona erdi. Kampanya sırasında afişler, broşürler hazırladık, yerel yönetimlerle ve basınla işbirliği içine girdik. Yeni asır tv de videomuz yayınlandı http://koycegiz.meb.gov.tr/ Destek ve katılımlar sonucu çok miktarda ilaç topladık ve ilgili yerlere ulaştırılmak üzere sağlık kuruluşuna teslim ettik. Katılımlarından dolayı herkese çok teşekkür ediyoruz.