< Geri

"KÖYÜMÜZDEN SEVGİLER"
Köylüköy İlköğretim Okulu - BALIKESİR

01

Ocak

11

Proje Tarihi:

01.01.2011 - 25.11.2011

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Köylüköy İlköğretim Okulu

Yıldız Sayar

Uygulama Yeri:

Balıkesir Dursunbey İlçesindeki Durabeyler İlköğretim Okulu

Katılımcı Sayısı:

17

Amaç:

Köylüköy İlköğretim Okulundaki öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları amacı ile yardıma muhtaç durumdaki arkadaşlarına yardım elini uzatma, yeni dostluk ve arkadaşlıklar edinme yörenin kültürel zenginliklerini fark etme.

Proje Açıklaması:

Köylüköy İlköğretim Okulu öğrencilerinin bu proje sayesinde sosyal sorumluluk bilincini kazanmaları, kendilerinden daha zor şartlarda yaşayan çocukların olduğunu fark etme, bu sayede yeni dostluklar edinmelerini sağlama yöresel kültürel zenginliklerini tanımalarını sağlamak.Bu amaçla 25 Kasım 2011 tarihinde Köylüköy İlköğretim Okulu Bilinçli Gençleri olarak toplanılan yardımları Durabeyler İlköğretim Okulu'na ulaştırdık. Durabeyler İlköğretim Okulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri bizleri çok sıcak karşıladı. Bizi halk oyunlarıyla karşıladılar. Öğrenciler kaynaştı. Hediyeleri teslim ettik. Çok güzel bir gün geçirildi.

Sonuç:

Öğrenciler yeni arkadaşlıklar kazandı. Farklı kültürleri tanıyarak, aynı bölgede farklı kültürlerin yaşayabileceğinin farkına vardı. Yardımlaşma duyguları pekişti.