< Geri

"DÜN İLE BUGÜN ARASINDAKİ KÖPRÜMÜZ YAŞLILARIMIZA SAYGI VE ÖNEM"
Bozok Üniversitesi Bilinçli Gençler Topluluğu - YOZGAT

14

Mayıs

11

Proje Tarihi:

14.05.2011 - 12.05.2011

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Yusuf Mert Ekinci

Uygulama Yeri:

Yozgat Alparslan Huzurevi

Katılımcı Sayısı:

20

Amaç:

Günümüz gençlerinin yaşlılarına gereken saygı ve önemi göstermeleri gerektiğini hatırlatarak geçmişle günümüzün köprüleri olan bu tatlı insanları ziyaret ederek onları mutlu etmek ve önemsendiklerini hatırlatmak.

Proje Açıklaması:

Her insan için değişik anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. "Bozok Üniversitesi Bilinçli Gençler Topluluğu'' olarak yaşlılarımızı sadece özel günlerde değil her daim hatırlayarak gereken ilgi ve saygıyı göstermek adına 14 Mayıs 2011 tarihinde sık sık devam etmek üzere başlattığımız geçmişle bugün arasında köprü kuran tatlı ve yorgun insanlar olan yaşlılarımıza saygı projemizde Yozgat Alparslan Huzurevi'ni ziyaret ederek bunu gelenekselleştirip yaşlılarımıza saygının önemini hatırlatmak.

Sonuç:

Bozok Üniversitesi Bilinçli Gençler Topluluğu olarak 14 Mayıs 2011 tarihinde Yozgat Alparslan Huzurevi'ni ziyaret ettik.