< Geri

"GELİN BİLİNÇLENELİM!"
Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi - ÇORUM

18

Temmuz

11

Proje Tarihi:

18.07.2011 - 18.07.2011

Proje Yöneticisi / Proje Sorumlusu:

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi

Uygulama Yeri:

Çorum Merkez Yatılı Bölge Okulu

Katılımcı Sayısı:

25

Amaç:

Gençlerin beraber çalışmalarını sağlayarak gençler arasında şiddet eğilimlerinin önüne geçilmesi
Gençlerin sigara başta olmak üzere diğer alışkanlık yapan maddelere yöneliminin engellenmesi; yaz tatilinin etkin bir şekilde değerlendirilmesi, Gençler arasında şiddet içeren davranışların engellenmesi; sigara, alkol ve diğer bağımlılık içeren madde kullanımını engellenmesi; gençleri sanat ve spor alanlarına yönlendirilerek sorunlu olarak ifade edilen öğrencilerin sosyal başarılarının gerçekleştirilmesidir.

Proje Açıklaması:

Öğrencilerle başta şiddet ve öfke kontrolü sağlamaya yönelik olarak çatışma çözme, iletişim becerileri ve zaman yönetimi gibi alanlarda etkinlikler düzenlendi. Bunun yanı sıra öğrencilerle 10 gün boyunca sportif ve sanatsal çalışmalar yapıldı. Öğrencilerle birlikte bahçe güzelleştirmesi çalışmaları yapıldı. Hattuşa ve Alacahöyük gezileri düzenlendi.

Sonuç:

Projede öğrencilerle kitap okuma alışkanlığı kazandırma, sorunlarını öfke ve şiddete başvurmadan çözme, zamanı doğru ve faydalı kullanma, çevreye hizmet eden kuruluşların çalışmalarda yaşadıkları zorlukların farkına varma, sportif ve sanatsal alanda başarıya ulaşma gibi etkinlikler yapılmıştır. Projenin başlangıç amacı olan öğrencilerle etkinlikler yoluyla kazandırılmaya çalışılan şiddet ve öfke kontrolü, zaman yönetimi ve başarılı olma yolları gibi değerleri özümsedikleri görüldü. Proje hakkında öğrenciler ve veliler yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.